Stackpole Electronics Inc. SM6227JT22R0
SM6227JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227JT22R0
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227JT22R0.pdf
Availability of SM6227JT22R0
QUANTITY
SM6227JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227JT22R0
Internal Part NumberEIS-SM6227JT22R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227JT22R0
Related LinksSM6227, SM6227JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227JT22R0 Details Description
Related parts for SM6227JT22R0
RES 1.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG10G/AF10/AFG10G datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT T/H 30GOLD datasheet.pdf
IC BUFFER ZD 6OUTPUT 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf