Stackpole Electronics Inc. SM6227JT30R0
SM6227JT30R0 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227JT30R0
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227JT30R0.pdf
Availability of SM6227JT30R0
QUANTITY
SM6227JT30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227JT30R0
Internal Part NumberEIS-SM6227JT30R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227JT30R0
Related LinksSM6227, SM6227JT30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227JT30R0 Details Description
Related parts for SM6227JT30R0
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE TO226AA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
ETHERNET MOD DIN RAIL 24VDC datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER PA 10POS TOP SMT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 38POS datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf