Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ10CA-M3/5A
SMAJ10CA-M3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ10CA-M3/5A
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ10CA-M3/5A.pdf
Availability of SMAJ10CA-M3/5A
QUANTITY
SMAJ10CA-M3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ10CA-M3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ10CA-M3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.5A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ10CA-M3/5A
Related LinksSMAJ10C, SMAJ10CA-M3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ10CA-M3/5A Details Description
Related parts for SMAJ10CA-M3/5A
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/05/180SH150C BK BX datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
CONN FEMALE 34POS GOLD SLDR DIP datasheet.pdf