Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ130A-E3/5A
SMAJ130A-E3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130A-E3/5A
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Datasheet Download
SMAJ130A-E3/5A.pdf
Availability of SMAJ130A-E3/5A
QUANTITY
SMAJ130A-E3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130A-E3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ130A-E3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.4A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130A-E3/5A
Related LinksSMAJ130, SMAJ130A-E3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ130A-E3/5A Details Description
Related parts for SMAJ130A-E3/5A
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 200NS 24EDIP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 220MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf