Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ130A-M3/5A
SMAJ130A-M3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130A-M3/5A
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ130A-M3/5A.pdf
Availability of SMAJ130A-M3/5A
QUANTITY
SMAJ130A-M3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130A-M3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ130A-M3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.4A
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130A-M3/5A
Related LinksSMAJ130, SMAJ130A-M3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ130A-M3/5A Details Description
Related parts for SMAJ130A-M3/5A
IC MPU MPC74XX 733MHZ 360FCCLGA datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 12.4933K OHM 1/5W 1506 datasheet.pdf