Microsemi Commercial Components SMAJ130CE3/TR13
SMAJ130CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 231VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ130CE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ130CE3/TR13
QUANTITY
SMAJ130CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ130CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp231V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.2A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130CE3/TR13
Related LinksSMAJ130, SMAJ130CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ130CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ130CE3/TR13
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 80LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.75GHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 1.1 OHM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1000V 15A GBPC-T datasheet.pdf