Microsemi Commercial Components SMAJ13AE3/TR13
SMAJ13AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ13AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ13AE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ13AE3/TR13
QUANTITY
SMAJ13AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ13AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ13AE3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.2A
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ13AE3/TR13
Related LinksSMAJ13A, SMAJ13AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ13AE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ13AE3/TR13
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 100MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DC EXTENSION CABLE 5.5X2.1MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 5A FIN datasheet.pdf