Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ188CAHE3/61
SMAJ188CAHE3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ188CAHE3/61
Brief Description
TVS DIODE 188VWM 328VC SMA
Datasheet Download
SMAJ188CAHE3/61.pdf
Availability of SMAJ188CAHE3/61
QUANTITY
SMAJ188CAHE3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ188CAHE3/61
Internal Part NumberEIS-SMAJ188CAHE3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)188V
Voltage - Breakdown (Min)209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)910mA
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ188CAHE3/61
Related LinksSMAJ188, SMAJ188CAHE3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ188CAHE3/61 Details Description
Related parts for SMAJ188CAHE3/61
SCR 800V 25A NON-ISOLATE TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL DUAL 10WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONTROLLER DC/DC 2 CHANNEL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 600MA 1.38 OHM SMD datasheet.pdf
IC MMIC AMP LNA HI IP3 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf