Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ22-E3/5A
SMAJ22-E3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ22-E3/5A
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ22-E3/5A.pdf
Availability of SMAJ22-E3/5A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMAJ22-E3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ22-E3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ22-E3/5A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp39.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ22-E3/5A
Related LinksSMAJ22, SMAJ22-E3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ22-E3/5A Details Description
Related parts for SMAJ22-E3/5A
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR40B/AE40G/APK40B datasheet.pdf
FUSE PLUG BLACK 6.3X32MM datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC 8-PLEX datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf