Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ28CAHE3/61
SMAJ28CAHE3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ28CAHE3/61
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ28CAHE3/61.pdf
Availability of SMAJ28CAHE3/61
QUANTITY
SMAJ28CAHE3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ28CAHE3/61
Internal Part NumberEIS-SMAJ28CAHE3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.8A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ28CAHE3/61
Related LinksSMAJ28C, SMAJ28CAHE3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ28CAHE3/61 Details Description
Related parts for SMAJ28CAHE3/61
HOLDER BATT 4-AAA CELLS SLDRLUGS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
SOLDERRIGHT TERM 22-24 AWG datasheet.pdf
OSC MEMS 1.4850MHZ CMOS SMD datasheet.pdf