Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ30CA-M3/5A
SMAJ30CA-M3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ30CA-M3/5A
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ30CA-M3/5A.pdf
Availability of SMAJ30CA-M3/5A
QUANTITY
SMAJ30CA-M3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ30CA-M3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ30CA-M3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ30CA-M3/5A
Related LinksSMAJ30C, SMAJ30CA-M3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ30CA-M3/5A Details Description
Related parts for SMAJ30CA-M3/5A
IDC CABLE - MSD50K/MC50G/MCE50K datasheet.pdf
FILTER LINE 3STAGE IND 10A SCREW datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 20CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS SIZE 11 BLK datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf