Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ45CAHE3/5A
SMAJ45CAHE3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ45CAHE3/5A
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
Datasheet Download
SMAJ45CAHE3/5A.pdf
Availability of SMAJ45CAHE3/5A
QUANTITY
SMAJ45CAHE3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ45CAHE3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ45CAHE3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ45CAHE3/5A
Related LinksSMAJ45C, SMAJ45CAHE3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ45CAHE3/5A Details Description
Related parts for SMAJ45CAHE3/5A
JUMPER-H1504TR/A3049B/X 8" datasheet.pdf
IC OTP 256KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX STEEL BLACK 10"L X 8"W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 35A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf