Microsemi Commercial Components SMAJ7.5CE3/TR13
SMAJ7.5CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ7.5CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ7.5CE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ7.5CE3/TR13
QUANTITY
SMAJ7.5CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ7.5CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ7.5CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
Voltage - Breakdown (Min)8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)35A
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ7.5CE3/TR13
Related LinksSMAJ7.5, SMAJ7.5CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ7.5CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ7.5CE3/TR13
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
IC SWITCH 10/100 5PORT 128PQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 8.70MM NAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 48 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf