Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ78CA-M3/5A
SMAJ78CA-M3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ78CA-M3/5A
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ78CA-M3/5A.pdf
Availability of SMAJ78CA-M3/5A
QUANTITY
SMAJ78CA-M3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ78CA-M3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ78CA-M3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.2A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ78CA-M3/5A
Related LinksSMAJ78C, SMAJ78CA-M3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ78CA-M3/5A Details Description
Related parts for SMAJ78CA-M3/5A
CAP TRIMMER 4.2-20PF 100V TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX LIN datasheet.pdf
REV 480V 7.6A 120 VAC 2NO datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf