Vishay Semiconductor/Diodes Division SMB8J22CA-E3/52
SMB8J22CA-E3/52 picture photo
Mfg. Part Number
SMB8J22CA-E3/52
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Datasheet Download
SMB8J22CA-E3/52.pdf
Availability of SMB8J22CA-E3/52
QUANTITY
SMB8J22CA-E3/52 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMB8J22CA-E3/52
Internal Part NumberEIS-SMB8J22CA-E3/52
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)22.5A
Power - Peak Pulse800W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMB8J22CA-E3/52
Related LinksSMB8J22, SMB8J22CA-E3/52 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMB8J22CA-E3/52 Details Description
Related parts for SMB8J22CA-E3/52
CONN HEADER .100 DUAL R/A 68POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SSR SIP 5A/240VAC 3-15VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 9VOUT SIP DL datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 100' datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 12UH T38 datasheet.pdf