Vishay Semiconductor/Diodes Division SMBG15A-M3/52
SMBG15A-M3/52 picture photo
Mfg. Part Number
SMBG15A-M3/52
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-215AA
Datasheet Download
SMBG15A-M3/52.pdf
Availability of SMBG15A-M3/52
QUANTITY
SMBG15A-M3/52 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBG15A-M3/52
Internal Part NumberEIS-SMBG15A-M3/52
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)24.6A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBG15A-M3/52
Related LinksSMBG15, SMBG15A-M3/52 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMBG15A-M3/52 Details Description
Related parts for SMBG15A-M3/52
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
IC PLL CRYSTAL GENERAL PURPOSE datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CARD GUIDE GRD CLIP 2.5X0.08" BK datasheet.pdf
PIC16LF1459-ICE PROCR EXT PAK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
TRANSFER MECHANISM datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf