Microsemi Commercial Components SMBG5337BE3/TR13
SMBG5337BE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMBG5337BE3/TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 5W SMBG
Datasheet Download
SMBG5337BE3/TR13.pdf
Availability of SMBG5337BE3/TR13
QUANTITY
SMBG5337BE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBG5337BE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMBG5337BE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max5W
Impedance (Max) (Zzt)2 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 1A
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-215AA, SMB Gull Wing
Supplier Device PackageSMBG (DO-215AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBG5337BE3/TR13
Related LinksSMBG5337, SMBG5337BE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMBG5337BE3/TR13 Details Description
Related parts for SMBG5337BE3/TR13
CABLE TIE EXT HVY WR BLK 22.2" datasheet.pdf
VARISTOR 26V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf