Vishay Semiconductor/Diodes Division SMC3K78CA-M3/9A
SMC3K78CA-M3/9A picture photo
Mfg. Part Number
SMC3K78CA-M3/9A
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-214AB
Datasheet Download
SMC3K78CA-M3/9A.pdf
Availability of SMC3K78CA-M3/9A
QUANTITY
SMC3K78CA-M3/9A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMC3K78CA-M3/9A
Internal Part NumberEIS-SMC3K78CA-M3/9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.8A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMC3K78CA-M3/9A
Related LinksSMC3K78, SMC3K78CA-M3/9A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMC3K78CA-M3/9A Details Description
Related parts for SMC3K78CA-M3/9A
IC ADC 12BIT LP 500KSPS 24DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 41 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 15ppm 9pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf