Littelfuse SMCJ130A-HRAT7
SMCJ130A-HRAT7 picture photo
Mfg. Part Number
SMCJ130A-HRAT7
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC
Datasheet Download
SMCJ130A-HRAT7.pdf
Availability of SMCJ130A-HRAT7
QUANTITY
SMCJ130A-HRAT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCJ130A-HRAT7
Internal Part NumberEIS-SMCJ130A-HRAT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMCJ-HRA
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCJ130A-HRAT7
Related LinksSMCJ130, SMCJ130A-HRAT7 Datasheet, Littelfuse Distributor
SMCJ130A-HRAT7 Details Description
Related parts for SMCJ130A-HRAT7
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf