Littelfuse SMDJ26CA-HRA
SMDJ26CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ26CA-HRA
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ26CA-HRA.pdf
Availability of SMDJ26CA-HRA
QUANTITY
SMDJ26CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ26CA-HRA
Internal Part NumberEIS-SMDJ26CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)71.3A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ26CA-HRA
Related LinksSMDJ26, SMDJ26CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ26CA-HRA Details Description
Related parts for SMDJ26CA-HRA
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 5V datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6PIN NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 4.7A 8-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS42438 CODEC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG CABLE 200POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf