Littelfuse SMDJ45A-HRA
SMDJ45A-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ45A-HRA
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ45A-HRA.pdf
Availability of SMDJ45A-HRA
QUANTITY
SMDJ45A-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ45A-HRA
Internal Part NumberEIS-SMDJ45A-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)41.3A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ45A-HRA
Related LinksSMDJ4, SMDJ45A-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ45A-HRA Details Description
Related parts for SMDJ45A-HRA
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 53V 0603 datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 PLUG-PLUG 0.3M datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 1100A 1000V datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf