Littelfuse SMDJ58A-HRAT7
SMDJ58A-HRAT7 picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ58A-HRAT7
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ58A-HRAT7.pdf
Availability of SMDJ58A-HRAT7
QUANTITY
SMDJ58A-HRAT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ58A-HRAT7
Internal Part NumberEIS-SMDJ58A-HRAT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)32.1A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ58A-HRAT7
Related LinksSMDJ58, SMDJ58A-HRAT7 Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ58A-HRAT7 Details Description
Related parts for SMDJ58A-HRAT7
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 11POS PCB datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/YLW DIFF datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 41.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.7143 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf
COPPER IN-LINE REDUCING SPLI datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf