Littelfuse SMDJ7.5CA-T7
SMDJ7.5CA-T7 picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ7.5CA-T7
Brief Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ7.5CA-T7.pdf
Availability of SMDJ7.5CA-T7
QUANTITY
SMDJ7.5CA-T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ7.5CA-T7
Internal Part NumberEIS-SMDJ7.5CA-T7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package500
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
Voltage - Breakdown (Min)8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)232.6A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ7.5CA-T7
Related LinksSMDJ7., SMDJ7.5CA-T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ7.5CA-T7 Details Description
Related parts for SMDJ7.5CA-T7
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 8A TO220F datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 6PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
EMITTER 5MM 450NM LOW DOME TO18 datasheet.pdf