ON Semiconductor SMF24AT1G
SMF24AT1G picture photo
Mfg. Part Number
SMF24AT1G
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF24AT1G.pdf
Availability of SMF24AT1G
QUANTITY
SMF24AT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF24AT1G
Internal Part NumberEIS-SMF24AT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD123-FL Package Height 13/Sep/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.1A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF24AT1G
Related LinksSMF2, SMF24AT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF24AT1G Details Description
Related parts for SMF24AT1G
CONN HEADER 44POS 2MM GOLD DIP datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER 600 OHM SMD datasheet.pdf
LED BLUE 3MM T/H datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS R/A NO LATCH 10AU datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
37 POS WATER RES HOOD LONG SCR datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN FPC 11POS .3MM datasheet.pdf
14-Output Clock Generator with Integrated 2.2 GHz VCO IC datasheet.pdf