ON Semiconductor SMF45AT1G
SMF45AT1G picture photo
Mfg. Part Number
SMF45AT1G
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF45AT1G.pdf
Availability of SMF45AT1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMF45AT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF45AT1G
Internal Part NumberEIS-SMF45AT1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Jul/2008
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.8A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF45AT1G
Related LinksSMF4, SMF45AT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF45AT1G Details Description
Related parts for SMF45AT1G
INDUCTOR 16MH COMMON MODE HORIZ datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM26H/AE26G/X datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 VERT 30AU datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 5% 1KV 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
MODULE POWER FILTER FUSE 6A datasheet.pdf