United Chemi-Con SMG100VB681M20BLL
SMG100VB681M20BLL picture photo
Mfg. Part Number
SMG100VB681M20BLL
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
SMG100VB681M20BLL.pdf
Availability of SMG100VB681M20BLL
QUANTITY
SMG100VB681M20BLL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG100VB681M20BLL
Internal Part NumberEIS-SMG100VB681M20BLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)195 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.36A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG100VB681M20BLL
Related LinksSMG100VB, SMG100VB681M20BLL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG100VB681M20BLL Details Description
Related parts for SMG100VB681M20BLL
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLATPACK datasheet.pdf
IC AMP VGA QUAD 64LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
TV 30C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
3900UF 63V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf