United Chemi-Con SMG350VB22RM12X20LL
SMG350VB22RM12X20LL picture photo
Mfg. Part Number
SMG350VB22RM12X20LL
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
SMG350VB22RM12X20LL.pdf
Availability of SMG350VB22RM12X20LL
QUANTITY
SMG350VB22RM12X20LL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG350VB22RM12X20LL
Internal Part NumberEIS-SMG350VB22RM12X20LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)18.082 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current185mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG350VB22RM12X20LL
Related LinksSMG350VB2, SMG350VB22RM12X20LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG350VB22RM12X20LL Details Description
Related parts for SMG350VB22RM12X20LL
CHASSIS ALUM UNPAINTED 8"L X 6"W datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SMC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SO datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.27MM SNGL SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 16.26MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1/8 BK SPL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE HC 175UH VERT datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 7.95"L X 5.59"W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 75MM datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT VLGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf