United Chemi-Con SMG450VBR47M10X12LL
SMG450VBR47M10X12LL picture photo
Mfg. Part Number
SMG450VBR47M10X12LL
Brief Description
CAP ALUM 0.47UF 20% 450V RADIAL
Datasheet Download
SMG450VBR47M10X12LL.pdf
Availability of SMG450VBR47M10X12LL
QUANTITY
SMG450VBR47M10X12LL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG450VBR47M10X12LL
Internal Part NumberEIS-SMG450VBR47M10X12LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)846.383 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current13mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG450VBR47M10X12LL
Related LinksSMG450VBR, SMG450VBR47M10X12LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG450VBR47M10X12LL Details Description
Related parts for SMG450VBR47M10X12LL
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 34PCM datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 4+GND SZ3A datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf