Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D02-RA-BK
SMH100-LPPE-D02-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D02-RA-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 4POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D02-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D02-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D02-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D02-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D02-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D02-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D02-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D02-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D02-RA-BK
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
JPT-GEH 55P BAUSATZ datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 3COND BLACK 20' datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf