Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D11-RA-BK
SMH100-LPPE-D11-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D11-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D11-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D11-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D11-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D11-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D11-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D11-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D11-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D11-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D11-RA-BK
CONN THRU-PNL W/LATCH 8POS FL BK datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .025 OHM 1W 1% datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
TORSION SPRING SHAFT datasheet.pdf
SCB-T3310, CONTACT BLOCK, 3NC datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf