Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D17-RA-BK
SMH100-LPPE-D17-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D17-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 34POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D17-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D17-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D17-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D17-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D17-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D17-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D17-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D17-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D17-RA-BK
Connector Header, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC VREF SERIES PROG TO99-8 datasheet.pdf
BRACKET PC SCSI2/3/4 PCI 68POS datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 2A 7DD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf