Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D19-RA-BK
SMH100-LPPE-D19-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D19-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D19-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D19-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D19-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D19-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D19-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D19-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D19-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D19-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D19-RA-BK
FLOOR GUARD SINGLE WIRES BLK 6' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A 8SOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO FLEXIWATT25 datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
G-INS-M20-S68N-NNES-S datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 60A SOT227 datasheet.pdf