Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D23-ST-BK
SMH100-LPPE-D23-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D23-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 46POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D23-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D23-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D23-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D23-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D23-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D23-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D23-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D23-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D23-ST-BK
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V .05A SMINI-3 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
DSUB 15POS SKT CRIMP datasheet.pdf
EURO HDR/PLUG POLAR PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-15V 66MA 2W datasheet.pdf
KIT DEMO UNAGI LCIBUS LCI2DK100 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf