Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D28-ST-BK
SMH100-LPPE-D28-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D28-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 56POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D28-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D28-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D28-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D28-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D28-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions56
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D28-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D28-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D28-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D28-ST-BK
CONN SOCKET IDC 40POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR 18-SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 129TAPS 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 5W T18 datasheet.pdf
D SUB SIDE ENTRY MET.HOOD 25POLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
26500 25C 19#20 6#12 P BY PLUG datasheet.pdf
Dual, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/C On-Chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf