Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D40-ST-BK
SMH100-LPPE-D40-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D40-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 80POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D40-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D40-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D40-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D40-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D40-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D40-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D40-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D40-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D40-ST-BK
IC 16-BIT FET BUS SW 48-TVSOP datasheet.pdf
CONN RING TONG 18AWG #10 PIDG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
INTERLEAVER/DEINTERLEAVER ECP2M datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf