Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D43-ST-BK
SMH100-LPPE-D43-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D43-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 86POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D43-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D43-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D43-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D43-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D43-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions86
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D43-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D43-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D43-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D43-ST-BK
OSC XO 66.6666MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf