Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D47-ST-BK
SMH100-LPPE-D47-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D47-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 94POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D47-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D47-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D47-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D47-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D47-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions94
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D47-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D47-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D47-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D47-ST-BK
CLIPS MINI B/JACK-GATOR RED&BLK datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UDFN datasheet.pdf
RES 120K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2.54MM TIN 4POS R/A datasheet.pdf
Connector Socket 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 370 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf