Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D48-ST-BK
SMH100-LPPE-D48-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D48-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 96POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D48-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D48-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D48-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D48-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D48-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions96
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D48-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D48-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D48-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D48-ST-BK
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 24V WT FLAT BLUE datasheet.pdf
IC TONE GENERATR LP CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 70CRI 135MM DIA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 50K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OD 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf