Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D49-RA-BK
SMH100-LPPE-D49-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D49-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 98POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D49-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D49-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D49-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D49-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D49-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions98
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D49-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D49-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D49-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D49-RA-BK
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Signage 16-TSSOP datasheet.pdf
IC PANEL METER 3.5 DIG 48LQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 200MA SP-NO 8FLTPK datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf