Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S02-SD-BK
SMH100-LPPE-S02-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S02-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 2POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S02-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S02-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S02-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S02-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S02-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S02-SD-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S02-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S02-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S02-SD-BK
PC BOARD 3HOLE SLDR PAD 4.5X8.08 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.91347K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
DC 18GHZ QPL TERMINATION datasheet.pdf