Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S03-ST-BK
SMH100-LPPE-S03-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S03-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 3POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S03-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S03-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S03-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S03-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S03-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S03-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S03-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S03-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S03-ST-BK
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 50POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.8A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .050 40POS DR TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf