Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S07-SC-BK
SMH100-LPPE-S07-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S07-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 7POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S07-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S07-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S07-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S07-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S07-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S07-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S07-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S07-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S07-SC-BK
IC ADC 12BIT SRL LP W/REF 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 5.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER DVR 1:2 12MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPT BNC PLUG TO F JACK datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf