Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S07-ST-BK
SMH100-LPPE-S07-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S07-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 7POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S07-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S07-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S07-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S07-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S07-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S07-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S07-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S07-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S07-ST-BK
FILTER 3-TERM 75MHZ 2A SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
KEYING POWER PIN CONTACT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/180 SN OR BX datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
350 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT 125V datasheet.pdf