Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S15-SC-BK
SMH100-LPPE-S15-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S15-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 15POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S15-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S15-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S15-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S15-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S15-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S15-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S15-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S15-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S15-SC-BK
PTC 4.00A 30V RESETTABLE KINK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 24MM PCMNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS PLUG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.1A AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf