Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S17-SC-BK
SMH100-LPPE-S17-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S17-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 17POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S17-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S17-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S17-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S17-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S17-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S17-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S17-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S17-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S17-SC-BK
IC PFC CONTROLLER CCM 8DSO datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
INSERT FMALE 10P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ TOP VIEW SHIEL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf