Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S20-ST-BK
SMH100-LPPE-S20-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S20-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 20POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S20-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S20-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S20-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S20-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S20-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S20-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S20-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S20-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S20-ST-BK
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN PC/104 KIT 104POS UNKEYED datasheet.pdf
IC CONV DC/DC RF ADJ 10MICROSMD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 580MA 680 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC SDRAM 64MX32 200MHZ 90FPBGA datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 500MM DK ON PNP OU datasheet.pdf