Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S26-SD-BK
SMH100-LPPE-S26-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S26-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 26POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S26-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S26-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S26-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S26-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S26-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S26-SD-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S26-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S26-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S26-SD-BK
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 15A 600V CURRENT-LIMITING datasheet.pdf
RES 220K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT FBGA datasheet.pdf
HAN TC70 FEMALE CONTACT 6MM datasheet.pdf