Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S31-SD-BK
SMH100-LPPE-S31-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S31-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 31POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S31-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S31-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S31-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S31-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S31-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S31-SD-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S31-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S31-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S31-SD-BK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 8EMSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERMINAL ZP 4/1AN/15 datasheet.pdf
CONN HOUSING 60POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf