Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S36-SC-BK
SMH100-LPPE-S36-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S36-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 36POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S36-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S36-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S36-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S36-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S36-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S36-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S36-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S36-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S36-SC-BK
FIXED IND 6.8UH 10.5A 8 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 3V datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC 1.5KE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
EVAL BRD FOR CS5480 3-CH IC datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
MODULE DIODE 500A SMAGN-A-PAK datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 12 POS SMD datasheet.pdf
Flash PLD, 5ns, 36-Cell, CMOS, PQCC44 IC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.1UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf