Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S37-ST-BK
SMH100-LPPE-S37-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S37-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 37POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S37-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S37-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S37-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S37-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S37-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S37-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S37-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S37-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S37-ST-BK
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 90A TO-264AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
CABLE USB SERIAL USER CFG IO LVL datasheet.pdf
DC 2WIRE UNSHLD 7MM NO 5M datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf